Четвер, 23.11.2017, 23:24
Дубенський коледж культури і мистецтв РДГУ
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

              Циклова комісія спеціальностей «Бібліотечна справа» і «Діловодство»

    Спеціальність «Бібліотечна справа» була відкрита в коледжі з перших днів його заснування.

    Очолює циклову комісію викладач вищої кваліфікаційної категорій Христюк Лідія Юхимівна. Після закінчення Харківського державного інституту культури (нині ХДАК) за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія» з 1975 року працює на посаді викладача бібліотечних дисциплін. За високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю неодноразово нагороджувалась грамотами та подяками, в тому числі Почесною грамотою Міністерства культури України.

    Сучасні бібліотеки потребують професійно підготовлених фахівців, які чітко орієнтуються у кон’юнктурі ринку, найновіших тенденціях розвитку науки, техніки та виробничих технологій. На спеціальності «Бібліотечна справа» готуються фахівці, які володіють такими соціальними якостями, як гнучкість мислення, високий професіоналізм, компетентність, вміння спілкуватися з людьми, нестандартність вирішення проблем. Підготовка фахівців бібліотечної справи зорієнтована на сучасну видавничо–книготоргівельну та бібліотечно–інформаційну  індустрію України.

    Основним завданням роботи циклової комісії  у підготовці фахівців бібліотечної справи є навчання, зорієнтоване на розширення професійної сфери підготовки використання випускників спеціальності в документально–комунікаційній та інформаційній системі України.

     В зв’язку з тим, що в сучасних умовах у бібліотеках створюються інтернет–центри, медіатеки, рекламно–маркетингові підрозділи, особлива увага приділяється таким дисциплінам як «Бібліотечні інформаційно–пошукові системи», «Автоматизовані бібліотечні технології», «Основи роботи на ПЕОМ», вивчаючи які студенти отримують базові знання  з інформаційних технологій та систем використання баз даних, навичок пошуку в інтерактивних базах даних.  Студенти користуються комп’ютерним класом, мають доступ до мережі Інтернет, працюють з програмним забезпеченням ІРБІС для впровадження автоматизації бібліотечних процесів.

   Особлива увага приділяється навчальній та виробничій практиці. Базами практик обираються кращі бібліотеки міста. На цих базах фахівці допомагають студентам  закріпити та розширити теоретичні знання, набути професійні навички, оволодіти новими формами і методами бібліотечної роботи, отримати перший професійний досвід, самостійно виконувати різні процеси бібліотечної роботи.

            

   Спеціальність «Діловодство» має на меті дати знання та виробити навички з ділової служби та організації роботи з документами, застосування комп’ютерних технологій при обробці та складанні ділових паперів.

  Підготовку фахівців з бібліотечної справи та діловодства здійснюють висококваліфіковані викладачі, які вміло організовують навчально–виховний процес, досконало володіють методикою викладання та інтерактивними технологіями навчання.     

    Кожному викладачеві циклової комісії властива така риса як педагогічна майстерність. Викладачі впроваджують в навчальний процес фахових дисциплін ефективні інноваційні методики та  технології (ситуативне навчання, ігрові технології, майстер–класи). В навчальному процесі активно використовуються різні форми занять: лекції, практичні заняття, семінари-дискусії, семінари-практикуми, круглі столи, захист матеріалів практики.

   З метою формування інноваційного мислення майбутніх фахівців, їх адаптації до змін, що відбуваються у сфері бібліотечної справи, застосовуються методи аналізу конкретних виробничих ситуацій, імітація професійної діяльності тощо.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
UKS
Copyright MyCorp © 2017