Неділя, 20.09.2020, 08:09
Дубенський коледж культури і мистецтв РДГУ
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

    Спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» належить до гуманітарного напряму підготовки. Головний акцент зроблено на управлінні інформацією в документно-інформаційних системах, методах аналізу і оцінки документальних потоків, технологіях і методиці збирання та обробки інформаційних потоків, пошуку інформації; аналізу й узагальненню отриманого матеріалу.

      По спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» проводиться навчання за двома спеціалізаціями «Діловодство» та «Бібліотекознавство, бібліографознавство та інформаційна діяльність».

Фахівцю в галузі документознавства та інформаційної діяльності відводиться особливе місце в системі ринкових і виробничих відносин. Майбутній фахівець у змозі розробити, впровадити та забезпечити функціонування єдиного в організації технологічного процесу документування й роботи з документною інформацією на основі використання сучасних автоматизованих технологій.

     Особлива увага приділяється вивченню дисциплін циклу практичної та професійної підготовки таких, як «Загальне та спеціальне діловодство», «Інформаційне забезпечення управління», «Основи документознавства та архівної справи», «Практикум комп’ютерного діловодства». Вивчаючи ці дисципліни, майбутні випускники-діловоди зможуть організовувати роботу та здійснювати інформаційно-аналітичне забезпечення установ та організацій, організовувати обмін інформацією за допомогою новітніх інформаційних технологій, управляти документообігом та інформаційними потоками підприємства. Студенти проходять практику в архівах, на підприємствах та установах у відділах кадрів, канцеляріях, знайомляться із документацією і створюють власні проекти, що презентують їхні фахові навички. Завершують навчання складанням комплексного державного іспиту.

        Підготовка фахівців бібліотечної справи зорієнтована на сучасну видавничо–книготоргівельну та бібліотечно–інформаційну індустрію України. В зв’язку з тим, що в сучасних умовах у бібліотеках створюються інтернет–центри, медіатеки, рекламно–маркетингові підрозділи, особлива увага приділяється таким дисциплінам як «Бібліотечні інформаційно–пошукові системи», «Автоматизовані бібліотечні технології», вивчаючи які студенти отримують базові знання з інформаційних технологій. Базами практик слугують бібліотеки міста. На цих базах фахівці допомагають студентам закріпити та розширити теоретичні знання, набути професійні навички, оволодіти новими формами і методами бібліотечної роботи, отримати перший професійний досвід. Завершують навчання складанням комплексного державного іспиту.

       Усі студенти у процесі навчання користуються бібліотекою, сучасними комп’ютерними класами, де є доступ до мережі Інтернет.

   Основним завданням роботи циклової комісії є навчання, зорієнтоване на розширення професійної сфери підготовки використання випускників спеціальності в документально–комунікаційній та інформаційній системі України.

     Підготовку фахівців з бібліотечної справи та діловодства здійснюють висококваліфіковані викладачі, які вміло організовують навчально–виховний процес, досконало володіють методикою викладання та інтерактивними технологіями навчання.   Викладачі впроваджують в навчальний процес ефективні інноваційні методики та технології (моделювання ситуацій, ігрові технології, майстер–класи, фокус-групи). У навчальному процесі активно використовуються різні форми занять: лекції, практичні заняття, семінари-дискусії, семінари-практикуми, семінари-виступи, доповіді, круглі столи, захист матеріалів практики. Велика увага приділяється тестовому контролю знань студентів (використовуються тести різних форм складності). 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
UKS
Copyright MyCorp © 2020